Zakup własnego mieszkania to ważna decyzja, dlatego warto ją dobrze przemyśleć. Co należy wziąć pod uwagę, podejmując decyzję o własnym M? Między innymi:

  • metraż mieszkania,
  • lokalizację,
  • nasz tryb życia i plany na przyszłość,
  • posiadane zasoby finansowe i zdolność kredytową.

Jednym z najważniejszych aspektów jest metraż mieszkania, który zależy w dużej mierze od liczby osób w nim mieszkających. Jaki metraż mieszkania będzie odpowiedni dla singla, pary i rodziny z jednym dzieckiem lub dwojgiem?

Metraż mieszkania a potrzeby

Wybierając metraż mieszkania, warto uwzględnić nie tylko obecne, ale i przyszłe potrzeby. Nawet jeśli obecnie zamierzasz mieszkać sam, być może w niedalekiej przyszłości się to zmieni i zapragniesz założyć rodzinę? Wówczas zamiast kawalerki warto wybrać mieszkanie dwupokojowe, które będzie bardziej przyszłościowe. Co więcej, wolny pokój można wynająć koledze lub koleżance i w ten sposób zyskać część pieniędzy potrzebnych do opłacenia raty kredytu. Nie zawsze jednak większy metraż mieszkania jest lepszy, ponieważ w razie potrzeby, przy niższym kredycie, łatwiej mieszkanie sprzedać i wymienić na większe. Wszystko zależy zatem od posiadanych środków finansowych. Pamiętajmy też, że im mniejsze mieszkanie, tym mniej pieniędzy oddajemy do banku w związku ze spłacaniem rat.

Metraż mieszkania dla singla

Osoby mieszkające same, które studiują lub pracują, zazwyczaj nie potrzebują zbyt dużej powierzchni, ponieważ w domu spędzają niewiele czasu. Najbardziej popularny metraż mieszkania dla jednej osoby to około 30 metrów kwadratowych. Młodzi ludzie, mieszkający sami, wybierają zazwyczaj kawalerkę obejmującą jeden pokój z aneksem kuchennym i łazienką. Takie mieszkanie ma liczne zalety. Jakie?

  • Wymaga zainwestowania mniejszych środków finansowych - mniejszy będzie zarówno wkład własny, jak i wartość kredytu.
  • Można je szybko posprzątać.
  • Jest tańsze w utrzymaniu.

Jeśli jednak singiel jeżeli chce mieszkać wygodniej, może kupić nieco większe, 3-4-pokojowe mieszkanie i połączyć sypialnie, aby uzyskać większe, bardziej komfortowe pokoje. W takiej sytuacji sprawdzi się także mieszkanie typu studio - inwestycja nowy Strzeszyn daje takie możliwości.

Jakie mieszkanie dla pary?

Część par mieszka w kawalerkach, jednak w przypadku gdy w lokalu muszą zmieścić się dwie dorosłe osoby, warto rozważyć mieszkanie dwupokojowe, złożone z sypialni i salonu z aneksem kuchennym oraz łazienki. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza wówczas, gdy często zapraszamy gości, a ponadto chcemy mieć przestrzeń tylko dla siebie w drugim pokoju. Metraż mieszkania dla pary powinien wynosić co najmniej 35 metrów.

Jaki metraż mieszkania dla rodziny? Postaw na komfort

Metraż mieszkania dla rodziny powinien uwzględniać potrzeby każdego z jej członków. Rodzina z dwojgiem dzieci powinna szukać mieszkania o metrażu co najmniej 80 metrów kwadratowych. Najlepsze będą lokale 4-pokojowe, ponieważ wówczas każde dziecko będzie mieć swój własny pokój, a rodzice odrębną sypialnię, bez konieczności spania w salonie. W przypadku rodzin z dziećmi istotny będzie nie tylko metraż mieszkania, ale także jego układ oraz możliwość skorzystania z tarasu, loggii czy ogrodu. W naszej inwestycji, dzięki dobremu i przemyślanemu rozplanowaniu przestrzeni, już w powierzchni ok 70 m2 możemy mieć 4-pokojowe mieszkanie (z osobną sypialnią dla rodziców) z przydomowym ogródkiem.

Metraż mieszkania na wynajem

Nie zawsze kupujemy mieszkanie na własne potrzeby. Jak więc dobrać metraż mieszkania na wynajem? Jeśli posiadamy duże zasoby finansowe, możemy wybrać lokal z kilkoma oddzielnymi pokojami, co pozwoli nam wynająć poszczególne pokoje różnym osobom i sporo zarobić. Przy mniejszych środkach warto zdecydować się na kawalerkę w lokalizacji zapewniającej dobry dojazd do kluczowych punktów w mieście i wynająć ją jednej osobie.

Szukasz osiedla mieszkaniowego, w którym z łatwością dopasujesz metraż mieszkania do swoich potrzeb? Postaw na mieszkania na osiedlu nowy Strzeszyn. w Poznaniu. Zróżnicowana powierzchnia, ogrody, tarasy, loggie i własny garaż to tylko kilka powodów, dla których warto je wybrać. W okolicy znajdują się liczne tereny rekreacyjne do spacerów, wycieczek rowerowych i biegania, dlatego też nasze mieszkania docenią osoby aktywne, lubiące ruch na świeżym powietrzu rodziny z dziećmi. Zapraszamy do kontaktu!

Wstecz