Jak urządzić małe mieszkanie - aranżacja wnętrza 

Małe mieszkanie, duży efekt? To możliwe! Masz małe mieszkanie od dewelopera i zastanawiasz się, jak je urządzić? Niewielkim metrażom najbardziej sprzyjają nowoczesne aranżacje, najlepiej w minimalistycznym, skandynawskim lub loftowym stylu. Po wybraniu układu pomieszczeń następnym krokiem w planowaniu są ściany i podłoga. Najlepiej, by były pomalowane na jasne kolory, które sprzyjają małym mieszkaniom, gdyż je rozjaśniają i optycznie powiększają. Jeśli masz jednak ochotę na efekt dekoracyjny (np. fototapetę, cegły czy płytki), lepiej zastosuj go na jednej ze ścian lub jej fragmencie, by nie przytłoczyć pomieszczenia. Efekt powiększenia metrażu wzmocni podłoga o podobnym lub kontrastowym do ścian odcieniu. Dobrze, by w całym mieszkaniu była identyczna, co pomoże zachować spójność oraz optycznie powiększyć wnętrze.

Jak umeblować małe mieszkanie?

Zastanawiasz się, jak umeblować małe mieszkanie dla rodziny lub singla? Postaw na jasne meble z połyskiem, dzięki którym pomieszczenia wydadzą się jaśniejsze i większe niż w rzeczywistości. W niewielkich mieszkaniach każdy centymetr przestrzeni jest cenny, warto zadbać więc o jego funkcjonalną zabudowę. Sprawdzi się kuchnia na wymiar, najlepiej zabudowana pod sufit. Pomocne będą również pojemne szuflady, systemy typu cargo, relingi, kosze i wieszaki. W kuchni i innych pomieszczeniach w najwyższych szafkach umieść to, po co będziesz sięgać najrzadziej. Do szuflad włóż praktyczne organizery, które pomogą zachować porządek i szybko znaleźć to, co potrzebne. Warto także wybrać do mieszkania kilka mebli z przeszklonymi, podświetlanymi witrynami, które nie tylko rozjaśnią i powiększą optycznie przestrzeń, ale również nadadzą przytulny klimat.

 

Jak zaaranżować małe mieszkanie - wystrój wnętrza

W aranżacji małego mieszkania istotny jest także dobór dodatków. Jak urządzić małe mieszkanie, by było przytulne? W zależności od wybranego stylu koniecznie dobierz poniższe akcenty.

  • Kwiaty, świat przyrody

Kwiaty zawsze będą tym elementem, które znakomicie nada przytulność pomieszczeniom. Wybierz je w różnej formie. W kuchni sprawdzi się mini ogródek na parapecie lub relingach nad blatem. Niech znajdą się w nim doniczki ze świeżymi ziołami jak bazylia, tymianek czy mięta. Nie tylko nadadzą subtelny zapach, ale również będziesz mieć je zawsze pod ręką podczas gotowania. W pozostałych pomieszczeniach możesz ustawić ceramiczne osłonki z kwiatami lub wazony ze świeżo ściętymi kwiatami. Jeśli nie masz miejsca na postawienie doniczek, możesz podwiesić je pod sufitem, co będzie dodatkową dekoracją.

  • Książki i regały

Miłośnicy książek w małym mieszkaniu mogą zaaranżować je na różne sposoby. Najlepszą opcją jest osobny regał. Jeśli jednak nie masz na niego miejsca, wykorzystaj wolne punkty na ścianach i zamontuj na nich półki na książki. Zamiast dużych regałów możesz wybrać pionowe szafki, tzw. słupki lub szafki na kółkach. Te możesz dowolnie przestawiać lub schować, np. podczas wizyty gości. W pokojach dzieci dobrą opcją są biurka z nadstawkami na książki.

 

  • Obrazy i zdjęcia w ramakch

Obrazy w małym mieszkaniu podkreślają styl i indywidualizm właścicieli, ale także (jak np. fototapeta z głębią) mogą optycznie powiększyć wnętrze. Nadają charakter i przytulność wnętrzom, a w przypadku ramek ze zdjęciami przywołują najpiękniejsze wspomnienia.

  • Świece i dodatkowe oświetlenie

“Mistrzem” w nadawaniu przytulności w mieszkaniu jest oświetlenie. Warto zaaranżować przestrzeń nie tylko sufitowym światłem głównym, ale również lamami bocznymi - kinkietami, lampkami nocnymi, stojącymi i biurkowymi. Przydadzą się również listwy LED pod sufitem, nad blatem czy w szklanych witrynach. Dodatkowymi elementami, również dekoracyjnymi, będą świetlne girlandy, lampiony, świeczniki i aromatyczne świece.

  • Dekoracje

Niech nie zabraknie również dekoracji - te zależą już od stylu pomieszczenia i Twoich upodobań. Jak je zaaranżować? Pamiętaj, że w małym mieszkaniu lepiej jest postawić na kilka wyrazistych ozdób. Zbyt wielka ich ilość może przytłoczyć niewielką przestrzeń i sprawić wrażenie nieporządku.

Małe mieszkanie to duże pole do aranżacyjnego podpisu. Jeśli marzysz o własnych przytulnych czterech kątach, pomoże Ci je zrealizować deweloper na Strzeszynie. Wybierz mieszkanie na Strzeszynie Greckim - klimatycznej, pełnej zieleni dzielnicy Poznania, w której będziesz mógł zrealizować Twoje marzenia.
 

Wstecz