Zamierzasz się przeprowadzić, ale nie wiesz, czy lepsze będzie mieszkanie w centrum, czy na obrzeżach? Zanim podejmiesz decyzję, zapoznaj się z wadami i zaletami każdej z opcji. Dlaczego warto zamieszkać na obrzeżach? Jakie korzyści wiążą się z przeprowadzką do centrum? Zapraszamy do naszego poradnika, który pozwoli uwzględnić wszelkie "za" i "przeciw" mieszkaniu w centrum miasta oraz na jego obrzeżach.

Mieszkanie w centrum - czym nas przyciąga?

Mieszkania w centrum cieszą się dużą popularnością wśród osób młodych, które prowadzą aktywne życie, często odwiedzają restauracje, kawiarnie i pobliskie sklepy. Ich zaletą jest też bliskość komunikacji miejskiej - zazwyczaj w bezpośrednim sąsiedztwie bloku znajdują się linie autobusowe lub tramwajowe (albo jedne i drugie), co sprawia, że w miarę szybko jesteśmy w stanie dotrzeć w każdą część miasta. W centrum miasta żyje się szybciej, intensywniej, z łatwym dostępem do kultury i rozrywki. Bary, nocne życie, teatry i kina stoją przed nami otworem. Zgiełk i hałas oraz życie w ciągłym biegu nie są jednak dla każdego...

Mieszkanie

Mieszkanie na obrzeżach miasta - dla tych, którzy chcą żyć wolniej

Obrzeża miasta to znakomita alternatywa dla osób, które nie chcą żyć na wsi, ale nie pociąga ich też intensywność mieszkania w centrum miasta. Osiedla na obrzeżach miasta często zapewniają dostęp do terenów zielonych, ciszę i spokój, a także miejsce parkingowe na terenie osiedla lub w garażu, dzięki czemu nie musisz go szukać, krążąc kilkanaście minut po ulicach. Na obrzeżach miasta są mniejsze korki, a także niższe zanieczyszczenie powietrza smogiem. Poza centrum  życie jest spokojniejsze, dzieci bawią się wspólnie na placu zabaw i zawiązują silne przyjaźnie. Mieszkania na obrzeżach miasta często oferują także ogródek, taras lub loggię, których próżno szukać w centrum miasta. Często możemy liczyć także na większy metraż i lokum idealne do 4-, a nawet 5-osobowej rodziny.

Mieszkanie w centrum czy na przedmieściach - co wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, czy wybrać mieszkanie w centrum miasta, czy na przedmieściach, powinieneś wziąć pod uwagę własne preferencje. Jeśli masz rodzinę lub planujesz jej założenie, to lepszym rozwiązaniem będzie mieszkanie na obrzeżach. Możesz zdecydować się na większy metraż, a także ciszę i spokój w otoczeniu natury. Jeśli szukasz mieszkania w Poznaniu, poznaj ofertę firmy Area Development, która obejmuje mieszkania na sprzedaż na Strzeszynie. Zróżnicowany metraż, dostępność ogrodów, loggii, tarasów i miejsc parkingowych sprawia, że na osiedlu nowy Strzeszyn. żyje się bardzo komfortowo. W pobliżu znajdują się przystanki miejskich linii autobusowych dziennych i nocnych, szkoły, przedszkola, a także sklepy. Do centrum miasta dojedziesz samochodem lub autobusem w zaledwie 20 minut, a starsze dzieci samodzielnie wrócą do domu. Co więcej, deweloper na Strzeszynie zaprojektował nowoczesne osiedle blisko terenów zielonych nad Rusałką i nad jeziorem strzeszyńskim, gdzie można spacerować, jeździć na rowerze, a latem zażywać wodnych kąpieli. W ofercie znajdują się nowoczesne mieszkania mające od 2 do 5 ustawnych pokoi, w których znajdują się:

  • sterowana elektrycznie markiza,
  • bezprogowe, drewniane okna tarasowe,
  • żaluzje zewnętrzne sterowane elektrycznie,
  • ogrzewanie podłogowe na parterze oraz w łazience na piętrze,
  • instalacja światłowodowa oraz preinstalacja pod system inteligentnego domu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wyboru mieszkania z funkcjami domu na poznańskim Strzeszynie!

Wstecz