Mieszkania blisko lasu cieszą się coraz większym zaineteresowaniem zarówno w większych, jak i mniejszych miejscowościach. Zmęczeni codziennym stresem i tempem życia po pracy chcemy odpocząć w kontakcie z naturą. Jakie jeszcze zalety mieszkania pod lasem doceniamy i czy ma ono jakieś wady? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i podejmij decyzję, czy mieszkanie przy lesie jest dla Ciebie.

Zalety mieszkania pod lasem - skorzystaj z korzystnego mikroklimatu

Mieszkanie pod lasem ma wiele atutów, a jednym z nich jest korzystny mikroklimat tworzony przez leśną roślinność oraz drzewa. Latem bliskość lasu zatrzymuje wilgoć i obniża temperaturę nawet o kilka stopni w stosunku do terenów położonych w mieście, które dużo szybciej się nagrzewają. Zimą z kolei drzewa osłaniają budynek przed wiatrem. Badania wykazują także, że lasy wytwarzają substancje określane czasem mianem naturalnych antybiotyków, a wdychanie ich poprawia nasze samopoczucie. Z takich założeń wyrosła filozofia shinrin yoku, czyli japońska sztuka zanurzania się w lesie, która pozwala uspokoić skołatane nerwy i wsłuchać się w otaczającą rzeczywistość.

Mieszkanie przy lesie

Czyste powietrze - nie spotkasz go w centrum miasta

Jeśli chcesz, by Twoje dzieci wdychały czyste powietrze zamiast smogu, to mieszkanie w lesie jest idealne dla Ciebie. Drzewa nie tylko gwarantują cień, ale jednocześnie oczyszczają powietrze i zapewniają dawkę tlenu.

Las to liczne tereny rekreacyjne

Mieszkanie blisko lasu zapewnia także dostęp do terenów zielonych i rekreacyjnych. Wybierając je, zapewniasz swoim dzieciom dawkę ruchu i obcowanie z przyrodą nie tylko w ogrodzie czy na balkonie, ale także w lesie. Wycieczki rowerowe, spacery, a często także możliwość kąpieli w jeziorze - to wszystko, co gwarantują zainteresowanym mieszkania przy lesie.

Czy mieszkanie blisko lasu ma jakieś wady?

Nie wszyscy chcą wyprowadzić się do mieszkania w lesie lub położonego na jego skraju. Często źródłem niechęci są:

  • utrudnione dojazdy,
  • większe ilości owadów, zwłaszcza komarów, które lubią wilgotne i zacienione leśne tereny,
  • nieodśnieżone drogi zimą,
  • niespodziewane wizyty dzikich zwierząt,
  • przerwy w dostawie prądu,
  • konieczność planowania zakupów,
  • zabłocone ścieżki i ulice oraz brak chodników.

Mieszkania przy lesie na osiedlu nowy Strzeszyn

Mieszkania na sprzedaż na Strzeszynie od dewelopera w Poznaniu Area Development położone są blisko lasu, ale jednocześnie z komfortowym dostępem do miejskich udogodnień i rozrywek. Wśród posadzonych wiele lat temu drzew powstało nowoczesne osiedle nowy Strzeszyn., położone niedaleko jezior Rusałka i Strzeszynek oraz otaczających ich terenów leśnych. Co więcej, mieszkania przy lesie na Strzeszynie pozbawione są wad. Wszystko dlatego, że na terenie osiedla znajdują się utwardzone ścieżki, a w bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się przystanki autobusowe, drogi dojazdowe, sklepy, przedszkola i szkoły. Wybierając mieszkania pod lasem na Strzeszyniem w zasięgu ręki masz nie tylko zieleń, ale i miejską infrastrukturę. Czego chcieć więcej?

Wstecz