Nowy Strzeszyn Nowy Strzeszyn

Blog

Jak kupić mieszkanie od developera - kupno mieszkania krok po kroku

Zakup mieszkania od dewelopera to dla wielu osób spełnienie marzeń. Jednak jest to również bardzo stresujący proces. Konieczność wpłacenia dużej kwoty oraz niemała ilość kroków, które musisz wykonać może przytłoczyć. Nie obawiaj się jednak! Odpowiednio przygotowując się do zakupu nieruchomości, unikniesz wszystkich błędów. Dowiedz się: jak kupić mieszkanie i uniknąć negatywnych konsekwencji wynikających z braku wiedzy lub omyłki.

Lista zakupów do nowego mieszkania

Planujesz kupić swoje pierwsze mieszkanie? Lista zakupów pomoże Ci zorganizować Twoją przestrzeń.

Przeprowadzka jest bardzo ekscytującym przeżyciem. W natłoku spraw związanych z zakupem nieruchomości nietrudno zapomnieć o najważniejszych rzeczach. Dlatego też potrzebna Ci będzie lista zakupów do nowego mieszkania, która będzie podzielona na poszczególne pomieszczenia. 

5 powodów, dla których warto kupić własne mieszkanie

Nieustannie zastanawiasz się, czy zakup własnego mieszkania to dobry pomysł? Potrzebujesz dodatkowego czynnika potwierdzającego słuszność tej decyzji? Poniżej znajdziesz 5 powodów, dla których warto to zrobić.

Pakiety wykończeniowe

Wykończenie mieszkania to ogromna radość, ale i jeszcze większe wyzwanie – wymaga znajomości technik i materiałów wykończenia ścian, podłóg, stolarki, starannego doboru poszczególnych elementów wyposażenia wnętrz, planowania logistyki (zakupów i dostaw) i znalezienia sprawdzonej ekipy remontowej.

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe, czym się charakteryzują?

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe to dziś znacznie więcej niż tylko oryginalny styl architektoniczny budynków, pas zieleni i zagwarantowane miejsca parkingowe dla mieszkańców. To przestrzeń łącząca wiele funkcji, sprzyjająca pracy, wypoczynkowi i rozwijaniu pasji. To tereny zielone, które z jednej strony zachęcają do integracji mieszkańców, a z drugiej zapewniają kameralną strefę relaksu. Sprawdź, czym jeszcze charakteryzuje się osiedle nowoczesne.

Dom, czy mieszkanie? Koszty utrzymania domu i mieszkania

Wiele osób, które dopiero stają przed wyborem pierwszego miejsca do życia, a także ci, którzy rozpatrują zmianę dotychczasowego, zastanawia się co jest lepsze, tańsze i wygodniejsze – dom czy mieszkanie? Nie da się ukryć, że jednym z czynników determinujących wybór przyszłego lokum są koszty jego utrzymania. Sprawdźmy, jakie są orientacyjne koszty utrzymania domu, a jak to wygląda w przypadku mieszkania w bloku. Czy lepiej mieszkać w domu, czy w bloku?

Inwestycja nowy Strzeszyn zdobywcą Grand Prix oraz nagrody w kategorii „Feeling at home” w renomowanym konkursie Wienerberger Brick Award 2021!

Konkurs ma na celu promocję nowoczesnych projektów architektonicznych, które wykorzystują ceramikę budowlaną. 

Dom w cenie mieszkania

Przy bacznej analizie aktualnych trendów na rynku mieszkaniowym, można zaobserwować, że ceny mieszkań – szczególnie w centrach miast –  dynamicznie rosną. Niestety zdolność kredytowa wielu potencjalnych kupców, a także oferta banków wcale nie staje się równolegle bardziej przystępna – wręcz przeciwnie. To właśnie dlatego, coraz więcej osób decyduje się na dom w cenie mieszkania. Czy taki wybór jest dobry?

Mieszkanie dwupoziomowe czy jednopoziomowe - dlaczego wybór nie jest jednoznaczny?

Mieszkania dwupoziomowe można nadal uznać za „białego kruka” budownictwa mieszkaniowego w Polsce. Osoby, które decydują się na swoje pierwsze M, lub planują zmienić to, w którym aktualnie mieszkają, mają do wyboru mieszkania jednopoziomowe i mieszkania dwupoziomowe. Które najkorzystniej jest wybrać? Jakie zalety ma dwupoziomowe mieszkanie, a jakie korzyści niosą mieszkania szeregowe?

Projekt nowy Strzeszyn. laureatem w Konkursie o Nagrodę Architektoniczną Województwa Wielkopolskiego (NAWW).

Konkurs został zorganizowany przez SARP Poznań oraz Wielkopolską Okręgową Izbę Architektów RP. Nasz "Dom między drzewami" zwyciężył w kategorii "Dom".

Jak zaaranżować ogródek przy mieszkaniu?

Szukasz miejsca, które będzie funkcjonalne, a jednocześnie zapewni dostęp do natury? Mieszkanie z ogrodem w Poznaniu to wybór w sam raz dla Ciebie. Deweloper na Strzeszynie oferuje dogodnie zlokalizowane mieszkania w atrakcyjnej cenie, w których dzięki małemu ogródkowi przed domem szeregowym możesz stworzyć strefę relaksu lub ogród warzywny. To od Ciebie zależy, jak zaaranżujesz przydomowy ogród.

Rynek pierwotny, czy wtórny - wybieramy mieszkanie

Rynek pierwotny a wtórny – czym różnią się mieszkania z nich pochodzące? Zarówno te nowe, jak i używane mają wiele wad i zalet. Każdy kto zamierza nabyć nieruchomość, staje więc przed wyborem – zdecydować się na rynek pierwotny czy wtórny? Przed podjęciem tej bardzo ważnej decyzji warto więc zapoznać się z nimi oraz aktualną sytuacją na rynku, a także rozważyć indywidualne potrzeby i możliwości.

Area Development uhonorowana nagrodą Architectus Civitatis Nostrae - Budowniczy naszego miasta

Najlepsi przedsiębiorcy realizujący inwestycje w stolicy Wielkopolski po raz trzeci zostali docenieni w ramach nagrody Prezydenta Miasta Poznania w dziedzinie budownictwa - Architectus civitatis nostrae.

Wyróżnienie honorowe w konkursie im. Jana Baptysty Quadro (2019)

Inwestycja nowy Strzeszyn. otrzymała honorowe wyróżnienie w prestiżowym konkursie architektonicznym Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro za optymalne wpisanie nowej zabudowy w charakter istniejącej dzielnicy, przy jednoczesnym wykreowaniu nowego standardu przestrzennego.

Wspieramy akcję Deweloperzy Dzieciom

Już po raz dziewiąty akcja Deweloperzy Dzieciom niesie uśmiech i pozytywną energię tam, gdzie są one najbardziej potrzebne – do domów dziecka, tych poznańskich i wielkopolskich, rodzinnych i zawodowych. W tym trudnym dla wszystkich roku pomoc otrzymają wychowankowie aż 8 domów dziecka,  to 90 dzieci.

Przeprowadzka mieszkania - od czego zacząć

”Przeprowadzka. Planowana czy znienacka? Uśmiech losu czy zasadzka?” Kiedy wyzwaniem staje się przeprowadzka mieszkania, wielu osobom przychodzą na myśl słowa starej piosenki Jeremiego Przybory. Nagle nie wiadomo skąd, ma się za wiele ubrań, książek, bibelotów i innych rzeczy, które trzeba spakować. Jak sobie ułatwić przeprowadzkę mieszkania, by ostatecznie stała się pozytywnym wydarzeniem, a nie męczącym i stresującym obowiązkiem, podpowiada deweloper na Strzeszynie w Poznaniu.

Czy warto kupić mieszkanie na wynajem?

Mieszkanie na wynajem to kusząca propozycja dla osób chcących bezpiecznie ulokować kapitał i czerpać zyski z inwestycji. Czy warto kupić mieszkanie na wynajem? Jak każda długoterminowa inwestycja, tak i zakup mieszkania pod wynajem, wiąże się z ryzykiem. Jednak trzeba przyznać, że może dostarczyć też wiele korzyści. Szczególnie gdy zakupisz nieruchomość w atrakcyjnej lokalizacji.

Zielone Osiedle - dlaczego jest tak ważne?

Zieleń na osiedlu przestała być już jedynie luksusowym elementem dekoracyjnym, a stała się nieodłącznym punktem projektowania miejskiej przestrzeni, stawiając potrzeby i oczekiwania mieszkańców na pierwszym miejscu.

Jak urządzić taras w stylu prowansalskim - Oto 4 wskazówki

Zielone wzgórza, pola lawendy i sielski niespieszny styl życia? To właśnie Prowansja - region w południowo-wschodniej Francji. Taras w stylu prowansalskim pozwoli przemycić Ci do Twojego domu malownicze krajobrazy, ciepły

Jak urządzić małe mieszkanie, aby było przytulnie i miło

Bez względu na wielkość metrażu, nowe mieszkanie to spełnienie marzeń wielu osób. Podpowiadamy, jak urządzić małe mieszkanie, by było przytulne i funkcjonalne. Jak je zagospodarować, umeblować oraz jakie dobrać doda

Loggia - jak sobie z nią poradzić?

Loggia najbardziej kojarzy się z renesansowymi pałacami. Jednak mało kto wie, że jest częstym elementem konstrukcji nowoczesnych budynków. Co to jest, czym różni się od balkonu oraz czy lepiej wybrać loggię otwar

Mieszkanie w centrum miasta czy na obrzeżach?

Zamierzasz się przeprowadzić, ale nie wiesz, czy lepsze będzie mieszkanie w centrum, czy na obrzeżach? Zanim podejmiesz decyzję, zapoznaj się z wadami i zaletami każdej z opcji. Dlaczego warto zamieszkać na obrzeżach? Jakie ko

7 zalet kupna mieszkania od dewelopera

Wymarzone i wyczekane - takie jest własne mieszkanie, na które wiele osób musi zaciągać kredyt lub pracować nawet kilkanaście lat. Wybierając lokum, warto wziąć pod uwagę metraż, lokalizację oraz dodatkowe udogodnienia. Czy jednak lepiej kupić mieszkanie od dewelopera, a może z rynku wtórnego?

Mieszkanie przy lesie - wady i zalety

Mieszkania blisko lasu cieszą się coraz większym zaineteresowaniem zarówno w większych, jak i mniejszych miejscowościach. Zmęczeni codziennym stresem i tempem życia po pracy chcemy odpocząć w kontakcie z naturą...

Zakup mieszkania - na co zwrócić uwagę?

Zakup mieszkania to często decyzja na całe życie, a przynajmniej na jego większość. Dlatego też warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania od dewelopera, by wybrać najlepszą ofertę

Wykończenie mieszkania deweloperskiego - koszty i sposoby

Samo kupna mieszkania to nie koniec wydatków, a dopiero ich początek. Ile kosztuje wykończenie mieszkania deweloperskiego i na co trzeba przeznaczyć pieniądze?

Jak dobrać metraż mieszkania do własnych potrzeb?

Zakup własnego mieszkania to ważna decyzja, dlatego warto ją dobrze przemyśleć. Co należy wziąć pod uwagę, podejmując decyzję o własnym M?

Biuro Sprzedaży otwarte w sobotę 7 grudnia!

Dla wszystkich zainteresowanych, którym w ciągu tygodnia brakuje czasu, aby odwiedzić inwestycję nowy Strzeszyn. mamy dobrą wiadomość!

Mieszkanie z ogródkiem - dlaczego warto?

Wyobraź sobie, że wypoczywasz na hamaku po ciężkim dniu lub czytasz książkę na leżaku… Taka perspektywa może stać się rzeczywistością, a nie tylko marzeniem! Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy warto zainwestować w mieszkanie z o

Checklista 20 punktów do sprawdzenia przed kupnem mieszkania

Kupno mieszkania to decyzja na lata, dlatego też do sfinalizowania transakcji należy się odpowiednio przygotować. Jako kupujący musisz wiedzieć, co sprawdzić przed kupnem mieszkania od dewelopera, aby była to w pełni przemyślana decyzja.

Wybierz interesujące Cię mieszkania
i zapytaj nas o ofertę