Projekt inwestycji Nowy Strzeszyn, etap 1B, ul. W. Różańskiego, autorstwa Szymona Januszewskiego z pracowni Insomia, zwyciężył w 23 edycji Konkursu architektonicznego im. Jana Baptysty Quadro 2021!

Nowy Strzeszyn zwycięzcą konkursu architektonicznego Jana Baptysty Quadro

Konkurs im. Jana Baptysty Quadro jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń architektonicznych w Poznaniu. Nagroda Prezydenta Miasta przyznawana jest już od 1999 roku. Otrzymuje ją autor lub zespół za najlepszy projekt architektoniczny zrealizowany na terenie Poznania w roku poprzedzającym przyznanie wyróżnienia. Laureatem nagrody Quadro 2021 został projekt: Nowy Strzeszyn, etap 1B, który jest kontynuacją założeń przyświecających budowie całego osiedla. Autorem konceptu jest Szymon Januszewski z pracowni Insomnia.

Nagroda Quadro za koncept architektoniczny łączący szlachetność i harmonię

Jurorzy nagrodzili projekt Nowy Strzeszyn w szczególności za “stworzenie konceptu miejsca, w którym człowiek, zieleń i architektura sąsiadują ze sobą w zgodzie i harmonii”. Uroczysta gala 23. edycji konkursu architektonicznego im. Jana Baptysty Quadro odbyła się 18 października. We wręczeniu nagród, oprócz władz miasta, uczestniczyli m.in. członkowie poznańskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz miłośnicy poznańskiej architektury. 

Inwestycje Area Development z prestiżowymi wyróżnieniami

Tegoroczna nagroda to kolejne zdobyte przez nas wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie. Dwa lata temu otrzymaliśmy wyróżnienie honorowe w konkursie im. Jana Baptysty Quadro 2019. Ponadto, za realizację osiedla Nowy Strzeszyn zostaliśmy uhonorowani nagrodą Prezydenta Miasta Poznania Architectus Civitatis Nostrae w dziedzinie budownictwa. Nasze domy szeregowe na Strzeszynie zostały docenione za wyróżniającą się wśród innych osiedli jednorodzinnych architekturę. Dostrzeżono w nich innowacyjne podejście, w którym to istniejąca zieleń wyznacza parametry budownictwa, a nie odwrotnie. Zdobyte przez nas nagrody i wyróżnienia potwierdzają, że oferowane przez nas domy i mieszkania na Strzeszynie to przyjazna przestrzeń do życia. 

Zapraszamy do kontaktu! W naszej ofercie wciąż mamy domy szeregowe i mieszkania na sprzedaż w Poznaniu na Strzeszynie. Zamieszkaj w tym niepowtarzalnym miejscu, w którym człowiek, zieleń i architektura żyją ze sobą w szlachetnej harmonii. 
 

Wstecz