Poznań to miasto, które zapewnia komfortowe warunki codziennego życia. Nie dziwi więc, że przyciąga coraz więcej mieszkańców. Decydując się na mieszkanie właśnie tutaj, warto dowiedzieć się, jakie są najlepsze dzielnice Poznania, by wybrać idealną lokalizację na wymarzone M. Poznaj opinie poznaniaków i przekonaj się, które miejsce zajęło osiedle Strzeszyn.

Strzeszyn faworytem poznaniaków

Serwis Otodom we współpracy z OLX i agencją badawczą PBS przeprowadził badanie, w którym ankietowani ocenili poszczególne dzielnice Poznania pod względem różnych aspektów życia. W oparciu o uzyskane wyniki powstał Ranking Dzielnic Otodom, w którym - dla niejednego z kryteriów - Strzeszyn zajął 1. i 2.miejsce na 25 badanych dzielnic!
Atrakcyjność została zmierzona w oparciu o 10 aspektów, poniżej przedstawiamy, jak w każdej z nich wypadł zlokalizowany w północno-zachodniej części Poznania Strzeszyn.

Najchętniej polecany, pełen ładu i z atrakcyjnym sąsiedztwem - jaki jeszcze jest Strzeszyn?

Aby wybrać najlepsze dzielnice Poznania, portal Otodom przygotował 10 kryteriów, do każdego formułując zdanie, którego zgodność, w skali od 1 do 7, oceniali mieszkańcy. W poszczególnych kategoriach osiedle Strzeszyn zajęło następujące pozycje:

 1. bezpieczeństwo - pozycja 2., z wynikiem 5,67 (poz. 1. - 5,70),
 2. sąsiedzi - pozycja 1., z wynikiem 5,42,
 3. zieleń - pozycja 4., z wynikiem 6,34 (poz. 1. 6,56),
 4. czysta okolica - pozycja 2., z wynikiem 5,98 (poz. 1. 6,03),
 5. zadbana okolica - pozycja 1., z wynikiem 5,59,
 6. łatwe dojazdy - pozycja 24., z wynikiem 5,07 (poz. 1. 6,26)
 7. czas wolny - pozycja 19., z wynikiem 3,76 (poz. 1. 5,99),
 8. wygodne zakupy - pozycja 20., z wynikiem 5,28 (poz. 1. 6,51)
 9. ceny - pozycja 11., z wynikiem 4,80 (poz. 1. 5,12),
 10. udogodnienia dla dzieci - pozycja 4., z wynikiem 6,04 (poz. 1. 6,24).

Zgodnie z wynikami, osiedle Strzeszyn dwukrotnie zajęło 1. miejsce i 4 razy znalazło się w TOP 3 dzielnic Poznania.

Ankietowani otrzymali także dodatkowe pytanie „Na ile prawdopodobne jest, że polecił(a)byś znajomym mieszkanie w Twojej okolicy?”. W tym przypadku skala odpowiedzi wynosiła od 0 do 10. W oparciu o zebrane odpowiedzi, serwis Otodom określił wskaźnik NPS, czyli współczynnik rekomendacji, mogący przyjmować wartości od -100 do 100. Poznański Strzeszyn zyskał miano najchętniej polecanej dzielnicy, zajmując 1. pozycję z 53 punktami. A zatem, bez wątpienia można stwierdzić, że jeśli chodzi o najlepsze dzielnice Poznania, Strzeszyn plasuje się na wiodącej pozycji!

Strzeszyn? Po sąsiedzku!

Nie bez powodu osiedle Strzeszyn cieszy się uznaniem tak wielu ankietowanych, zyskując miano najlepszej dzielnicy Poznania. Pierwsze miejsce pod względem sąsiedztwa stanowi doskonały dowód na to, że na Strzeszynie mieszka się przyjemnie, a zarazem bezpiecznie (co potwierdza także 2. miejsce w Rankingu pod względem bezpieczeństwa). Tutaj nie trzeba obawiać się o bezpieczeństwo rodziny, ani o zbyt głośne zachowanie innych mieszkańców - na Strzeszynie mieszkańcy stawiają na integrację i oceniają swoich sąsiadów najlepiej w całym Poznaniu!

Na osiedlu porządek musi być

Strzeszyn to także zadbana dzielnica. Panuje tutaj porządek zarówno w kwestii czystości (względem której osiedle Strzeszyn zajęło 2. miejsce w Rankingu), jak i ładu przestrzennego, o czym świadczą zadbane trawniki, atrakcyjna architektura, chodniki oraz liczne ścieżki rowerowe. Estetyczny wygląd tak nowej, jak i starszej części dzielnicy sprawia, że znacznie milej spędza się czas na zewnątrz, a także pozwala cieszyć się atrakcyjnym widokiem z okna. Życie w uporządkowanej przestrzeni również staje się bardziej uporządkowane.

Zielona dzielnica Poznania

Nie można nie wspomnieć o zieleni, względem której Strzeszyn zajmuje 4. miejsce. Tak wysoka pozycja oznacza, że osiedle zapewnia swobodny dostęp do terenów zielonych, które sprzyjają relaksowi po dniu pracy spędzonym w biurze, pozwalają wyciszyć się i przyczyniają się do obniżenia poziomu stresu. W kwestii zieleni Strzeszyn należy do jednych z najlepszych dzielnic poznańskich dzięki bliskości klina zieleni wraz z jeziorami, gdzie mieszkańcy mogą rozwijać pasję do sportu oraz dbać o samopoczucie, otaczając się naturą.

nowy strzeszyn

Poznański Strzeszyn dla najmłodszych

Osiedle Strzeszyn to osiedle, które dba także o potrzeby najmłodszych mieszkańców. W kryterium związanym dostępnością infrastruktury dla dzieci Strzeszyn zajął 4. miejsce. Dobra opinia mieszkańców wiąże się z dostępnością szkół, przedszkoli czy placów zabaw. A to w połączeniu z atrakcyjnością i bezpieczeństwem okolicy oraz z dostępnością terenów zielonych sprawia, że Strzeszyn to także najlepsza dzielnica Poznania dla rodzin z dziećmi.

Czy niższe pozycje to powód do zmartwień?

Z pewnością nie. Choć poznański Strzeszyn zajął dopiero 24. pozycję w kwestii łatwej komunikacji z miejsca zamieszkania do pracy lub szkoły, to dostępność komunikacji miejskiej, kursującej zarówno w dzień, jak i w nocy oraz bliskość drogi ekspresowej S11 i autostrady sprawia, że komunikacja przebiega sprawnie, a dojazd do Poznania zajmuje 20 minut.

Podobnie w kwestii zakupów oraz miejsc rozrywki, w których mieszkańcy mogą spędzać czas wolny. Z pewnością na Strzeszynie znajduje się mniej punktów handlowych niż w centrum miasta i bliższych mu dzielnicach, jednak znajdujące się na osiedlu sklepy pozwalają zrobić podstawowe zakupy. Z kolei mniejsza dostępność klubów czy pubów wpływa na bezpieczeństwo okolicy i sprawia, że to najlepsza dzielnica Poznania dla mieszkańców poszukujących spokoju i ciszy

Względem cen towarów i usług, mieszkańcy poznańskiego Strzeszyna również nie wykazali znacznego niezadowolenia. Choć osiedle zajmuje 11. pozycję, wynik różni się zaledwie o 0,3 punktu w stosunku do miejsca 1.

nowy-strzeszyn

Postaw na Strzeszyn, nowy Strzeszyn.

Urzekła Cię okolica sprzyjająca optymalnemu komfortowi codziennego życia i interesują Cię mieszkania na sprzedaż na poznańskim Strzeszynie? Poznaj inwestycję nowy Strzeszyn. To nowoczesne osiedle zlokalizowane u zbiegu ulic Malewskiej i Różańskiego, zaprojektowane z myślą o połączeniu funkcjonalności mieszkań i wygody domów. Obejmuje przestronne, 2-, 3-, 4-, i 5-pokojowe lokale parterowe i wielopoziomowe o metrażu od 31 do 100 metrów kwadratowych, w których znajdują się m.in.:

 • ogródki o powierzchni od 30 do 90 metrów kwadratowych, tarasy, balkony lub loggie,
 • miejsca postojowe w garażu lub na podjeździe,
 • aneksy kuchenne, z możliwością oddzielenia ścianą i stworzenia kuchni w formie odrębnego pomieszczenia,
 • ogrzewanie podłogowe,
 • energooszczędne okna drewniane oraz przesuwne okna tarasowe HS (bezprogowe),
 • fasadowe żaluzje aluminiowe,
 • sterowane elektrycznie markizy osłaniające taras przed słońcem,
 • instalacje pod montaż systemu inteligentnego domu.

Zlokalizowana na poznańskim Strzeszynie inwestycja dewelopera Area Development to miejsce, w którym życie popłynie w Twoim tempie. Innowacyjne rozwiązania sprzyjające optymalnej wygodzie użytkowania mieszkań, dbałość o pełną precyzję wykończenia, nowoczesny, intrygujący design budynków zakrawający o zachodnioeuropejską architekturę oraz lokalizacja na pograniczu miasta i rozległych terenów zielonych czyni nowy Strzeszyn. miejscem, w którym odkryjesz jeszcze bardziej przyjemny, błogi, wymarzony wymiar życia.

Chcesz wiedzieć więcej o ofercie? Skontaktuj się z nami i poznaj wyjątkowe mieszkania na Strzeszynie, najlepszej dzielnicy Poznania.

Wstecz