Kupno mieszkania to decyzja na lata, dlatego też do sfinalizowania transakcji należy się odpowiednio przygotować. Jako kupujący musisz wiedzieć, co sprawdzić przed kupnem mieszkania od dewelopera, aby była to w pełni przemyślana decyzja. Poznaj naszą checklistę 20 istotnych elementów, które nie mogą umknąć Twojej uwadze.

Po pierwsze - zdolność kredytowa!

Zakup mieszkania od dewelopera i jego wykończenie oraz urządzenie to duża inwestycja finansowa, dlatego jeśli nie dysponujesz odpowiednią kwotą, umów się z doradcą kredytowym. Przed rozpoczęciem dowiesz się, na jakie mieszkanie możesz sobie pozwolić. Może się okazać, że bank nie będzie chciał Ci przyznać kredytu w oczekiwanej kwocie, dlatego lepiej sprawdzić ten element zawczasu.

Po drugie - stan prawny nieruchomości

Kiedy już wiesz, jakimi środkami dysponujesz, i wybrałeś inwestycję konkretnego dewelopera, powinieneś ją dokładnie zweryfikować, czyli sprawdzić:

 • sytuację finansową dewelopera,
 • stan prawny gruntów, na których będą powstawać mieszkania czy domy.

Można to zrobić, prosząc o numer księgi wieczystej, w której znajdują się informacje o prawie własności i ewentualnych prawach osób trzecich i obciążeniach, zwłaszcza o hipotece.

Nowy Strzeszyn - Mieszkania

Plan zagospodarowania przestrzennego - poznaj okolicę, w której zamieszkasz

Chcesz uniknąć niemiłej niespodzianki w postaci autostrady, która powstanie w okolicy mieszkania za kilka lat? Udaj się do urzędu gminy lub starostwa powiatowego, w którym znajduje się plan zagospodarowania przestrzennego dla interesujących Cię terenów. Weryfikując go, dowiesz się, w jakiej okolicy będziesz mieszkał w przyszłości, i będziesz mógł podjąć decyzję, czy ewentualne planowane inwestycje Ci odpowiadają.

Tereny zielone czy centrum miasta - co wybierasz?

Wolisz ciszę i spokój czy dostęp do miejskich rozrywek? Możesz znaleźć inwestycje, które zapewniają jedno i drugie. Wielu deweloperów buduje mieszkania z dobrą komunikację do centrum miasta, ale i dostępem do terenów zielonych i rekreacyjnych, które umożliwiają aktywne spędzanie wolnego czasu.

Cena, czyli za co płacisz i ile?

Deweloperzy sprzedają mieszkania w stanie deweloperskim, ale każdy z nich może oferować w nim różne elementy wykończenia. Dlatego też, przed podpisaniem umowy dowiedz się, za co płacisz i ile. Za niektóre elementy często trzeba dopłacić u jednego dewelopera, podczas gdy u drugiego będą one w standardzie. Warto dlatego porównywać poszczególne inwestycje.

Atrakcyjność inwestycji

Twoja sytuacja rodzinna i osobista może się zmienić diametralnie w ciągu kilkunastu lat. Dlatego też, kupując mieszkanie, warto potraktować je jako inwestycję. Z tego względu zwróćmy uwagę, czy dana lokalizacja będzie atrakcyjna także w przyszłości. Dzięki temu łatwo i szybko wynajmiemy lub sprzedamy mieszkanie, jeśli pojawi się taka potrzeba.

Nowy Strzeszyn - Przekrój mieszkań

Checklista - czyli co sprawdzić przed zakupem mieszkania?

Chcesz dostać listę elementów, które podpowiedzą Ci, co sprawdzić przed zakupem mieszkania? Proszę bardzo! Na naszej liście znajdują się:

 1. Zdolność kredytowa.
 2. Stan prawny nieruchomości.
 3. Pozycja dewelopera.
 4. Plan zagospodarowania przestrzennego.
 5. Okolica - tereny zielone, rekreacyjne itp..
 6. Cena.
 7. Standard wykończenia.
 8. Rodzaj ogrzewania.
 9. Zastosowane materiały - czy mieszkanie będzie energooszczędne?
 10. Orientacyjne koszty utrzymania mieszkania.
 11. Grubość i sposób wykonania izolacji ścian i dachu.
 12. Położenie mieszkania względem stron świata.
 13. Ewentualna możliwość zmiany układu pomieszczeń (wydzielenie kolejnego pokoju).
 14. Atrakcyjność okolicy w przyszłości.
 15. Aspekty techniczne - sprawność instalacji gazowej, wodnej, elektrycznej.
 16. Sąsiedztwo - czy w okolicy mieszkają rodziny z dziećmi.
 17. Udogodnienia - czy będziesz mieć do dyspozycji miejsce parkingowe, ogródek, balkon, loggię, domofon?
 18. Komunikacja - ile zajmie Ci dojazd do centrum? Czy będziesz stać w korkach? Czy w pobliżu jeżdżą miejskie linie autobusowe?
 19. Hałas - czy za oknami jest ruchliwa ulica, czy tereny zielone, zapewniające ciszę i spokój?
 20. Bezpieczeństwo - cicha okolica i ogrodzony teren sprawiają, że możesz czuć się bezpiecznie.

Szukasz inwestycji, która spełni wszystkie oczekiwania? Postaw na mieszkania na Strzeszynie, które oferuje sprawdzony deweloper Area Development. Czy wiesz, że Strzeszyn to najchętniej wybierana dzielnica przez poznaniaków? Jest bezpieczna i spokojna, położona z dala od wielkomiejskiego zgiełku, ale oferuje także szybki dojazd do stolicy Wielkopolski. Mieszkania z funkcjami domu, które proponujemy, zapewniają energooszczędność i wysoki standard. Decydując się na nasze lokale, otrzymujesz ogródek, miejsce parkingowe, a jeśli zechcesz, będziesz mógł wypoczywać na loggii zaprojektowanej na ostatniej kondygnacji. Zielona okolica i przyjazne sąsiedztwo sprawiają, że na Strzeszynie można zrelaksować się po pracy w otoczeniu natury. To tylko kilka powodów, które odpowiadają na pytanie, dlaczego warto zamieszkać na Strzeszynie! Jeśli chcesz przekonać się na własne oczy, że Strzeszyn spełnia wszystkie kryteria wyboru mieszkania idealnego, zapraszamy do zapoznania się bliżej z naszym projektem.

Wstecz