Szukasz miejsca, które będzie funkcjonalne, a jednocześnie zapewni dostęp do natury? Mieszkanie z ogrodem w Poznaniu to wybór w sam raz dla Ciebie. Deweloper na Strzeszynie oferuje dogodnie zlokalizowane mieszkania w atrakcyjnej cenie, w których dzięki małemu ogródkowi przed domem szeregowym możesz stworzyć strefę relaksu lub ogród warzywny. To od Ciebie zależy, jak zaaranżujesz przydomowy ogród.

Mieszkanie z ogrodem, czy warto?

Zastanawiasz się, czy mieszkanie z ogrodem to dobry wybór? Jest to przestrzeń, z której możesz korzystać na wyłączność, a więc zagospodarujesz ją według własnych potrzeb. Oczywiście z uwzględnieniem wytycznych dewelopera i architekta, którzy w celu zachowania spójności estetycznej mogą zakazać dokonywania wybranych zmian. Poza tym aranżacja ogrodu przed domem należy wyłącznie do Ciebie. Możesz stworzyć w nim zarówno strefę wypoczynkową, w której będziesz codziennie wypoczywać i przyjmować gości, jak i wyznaczyć miejsce na rabaty kwiatowe. Mały ogródek przed domem szeregowym to też dobre rozwiązanie dla rodzin z dziećmi oraz zwierzętami. Nawet niewielki ogródek to dobre miejsce do bezpiecznej zabawy w mieście.

Ogród

Aranżacja ogrodu - co wziąć pod uwagę?

Nie wiesz jak zaaranżować mieszkanie z ogródkiem w Poznaniu? Przemyśl dokładnie, na jakich funkcjach przydomowego ogródka najbardziej Ci zależy. Niezależnie od tego, na jaką dokładnie aranżację się zdecydujesz, warto pomyśleć o podłożu, ogrodzeniu i zadaszeniu. Pamiętaj, że trawnik wymaga odpowiedniej pielęgnacji, dlatego najlepiej wyznaczyć miejsce, w którym będzie dominować soczysta zieleń, a resztę pokryć deskami i zorganizować funkcjonalną przestrzeń. W przypadku ogrodzenia decyzja nie należy raczej do Ciebie. Możesz dodatkowo osłonić swój ogród przed domem jeśli posadzisz wysokie rośliny. Z kolei jeśli chodzi o zadaszenie, najlepiej zdecyduj się na duży parasol, który będzie chronił przed deszczem i słońcem. Podobnie zadziała markiza. Wybrane rozwiązanie powinno spełniać Twoje potrzeby, dlatego aranżację ogrodu przed domem, podobnie jak wybór mieszkania należy dokładnie przemyśleć.

Ogród jako strefa relaksu lub centrum ogrodnicze

Jeśli wybrałeś dom na Strzeszynie z małym ogrodem to już na samym początku dobrze pomyśleć o jego aranżacji. Niezależnie od tego, jakie ma wymiary, możesz znaleźć na jego przestrzeni miejsce w którym będziesz wypoczywać, a także posadzisz rośliny.

Strefa relaksu w ogrodzie

Gdy chcesz, by wychodząc na ogród przed domem, móc wypocząć pamiętaj, by zadbać o podłoże, na którym będzie można postawić meble. Komplet mebli wiklinowych pozwoli miło spędzać długie letnie wieczory z całą rodziną. Za to jeśli szukasz czegoś wyłącznie do wypoczynku, sprawdź jaki leżak lub fotel będzie dla Ciebie najwygodniejszy. Aranżując miejsce do odpoczynku w mieszkaniu z ogrodem, pamiętaj też o zadbaniu o odpowiednie oświetlenie.

Własny ogródek warzywny w centrum miasta

Poza miejscem wyznaczonym do relaksu, jeśli masz taką możliwość, warto też stworzyć swój własny ogródek warzywny. Jeśli przy domu masz ogród do zagospodarowania, to jak najbardziej jest to możliwe nawet w centrum miasta. Wystarczy, że wyznaczysz specjalnie przeznaczoną do tego przestrzeń. Możesz zbudować na niej niewielką szklarnię lub umieścić duże donice. W nich posadzisz swoje ulubione warzywa i owoce. Pamiętaj, że należy je odpowiednio pielęgnować. O tym samym trzeba pamiętać w przypadku trawy.

Własny ogród

Ogród bez pomysłu

Nie wiesz jak zagospodarować ogródek przed domem, który posiadasz? Sprawdź aranżacje ogrodów i znajdź rozwiązanie w sam raz dla siebie. Jeśli tego nie zrobisz, przestrzeń ogródka szybko zarośnie i pojawią się na niej chwasty, które będzie coraz trudniej usunąć. Jeżeli nie chcesz uprawiać ogródka warzywnego, posadź rośliny, które nie wymagają zbyt dużej uwagi z Twojej strony. Nawet jeśli nie zamierzasz zbyt wiele korzystać z przydomowego ogródka, warto o niego zadbać, by cieszył domowników swoim widokiem. Na jego terenie możesz umieścić elementy składające się na plac zabaw dla dzieci i hamak, w którym odpoczniesz po długim dniu w pracy. Możliwości na aranżację ogrodu jest naprawdę wiele.

Zastanawiasz się nad zakupem mieszkania z ogrodem? Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Jeśli zdecydujesz się na zakup mieszkania z ogródkiem na Strzeszynie, zamieszkasz w mieście, jednocześnie zyskując przydomową przestrzeń do zagospodarowania. Aranżując ogród przed mieszkaniem w domu szeregowym, możesz stworzyć miejsce do odpoczynku, a także ogródek, w którym zasadzisz zioła i warzywa. Mieszkanie z ogrodem to też idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, które potrzebują miejsca do zabaw na otwartej przestrzeni. Jeśli interesuje Cię zakup takiej nieruchomości, skontaktuj się z nami.

Wstecz