Nowoczesne osiedla mieszkaniowe to dziś znacznie więcej niż tylko oryginalny styl architektoniczny budynków, pas zieleni i zagwarantowane miejsca parkingowe dla mieszkańców. To przestrzeń łącząca wiele funkcji, sprzyjająca pracy, wypoczynkowi i rozwijaniu pasji. To tereny zielone, które z jednej strony zachęcają do integracji mieszkańców, a z drugiej zapewniają kameralną strefę relaksu. Sprawdź, czym jeszcze charakteryzuje się osiedle nowoczesne.

Obecność terenów zielonych na osiedlu

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe nie są “betonową wyspą”, lecz miejscem przepełnionym zielenią, która wpisuje się w naturalny krajobraz. Zadbane trawniki, krzewy i drzewa pozwalają się wyciszyć, zrelaksować oraz ukryć w cieniu przed upałem. Znajdziesz przy nich ławki, plac zabaw czy alejki do spacerowania, które są cenną przestrzenią do zabawy, integracji czy nabrania dystansu i zniwelowania stresu po ciężkim dniu.

Niska zabudowa

Niska zabudowa to element charakterystyczny dla nowych osiedli mieszkaniowych, która zapewnia wiele korzyści. Zwiększa komfort oraz poczucie bezpieczeństwa i prywatności lokatorów. Wprowadza też bardziej domową atmosferę, szczególnie gdy wybierzesz mieszkania z ogródkiem w Poznaniu, które są idealnym kompromisem między domem a mieszkaniem.

Nowoczesne i kameralne budynki

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe są całkiem odmienne od PRL-owskich blokowisk z wielkiej płyty, złożonych z wielu pięter, które budowano według podobnego projektu i technologii, a ich poszczególne segmenty zwykle różniły się tylko numeracją. Współczesne osiedla mają unikatowe bryły budynków i nowoczesne rozwiązania jak energooszczędne okna i drzwi, elektrycznie sterowane markizy czy ogrzewanie podłogowe. Ich niska zabudowa zwykle wyróżnia się lekkością - zarówno pod względem formy, jak i estetyki. Połączenie przeszkleń z drewnianymi, ceramicznymi i betonowymi elementami nie przytłacza, lecz prezentuje się niezwykle przytulnie. Niejednokrotnie poszczególne elementy zabudowy mają różnej wielkości segmenty, co wprowadza kameralną atmosferę. Wyróżniają się nią domy szeregowe w Poznaniu na Strzeszynie Greckim, z prywatnymi ogródkami, osobnym wejściem i miejscem parkingowym.

Bliskość punktów usługowych

Cenna w nowoczesnych osiedlach mieszkaniowych jest również bliskość punktów usługowo-rekreacyjnych, tj. sklep spożywczo-przemysłowy, apteka, przedszkole, restauracja, kawiarnia, plac zabaw czy klub fitness. Istotna jest także bliska obecność przystanków komunikacji miejskiej czy łatwy dojazd do centrum samochodem lub rowerem.

Bliskość natury

Po dniu spędzonym w centrum miasta, na nowoczesnych osiedlach mieszkaniowych szczególnie ceni się bliskość natury. Okoliczny park, jezioro czy las to miejsca, w których można zaczerpnąć świeżego powietrza, spędzić aktywnie czas na rowerze, z kijkami nordic walking czy robiąc przebieżkę. Zachęcają do spacerów z psem, dzieckiem czy swoją drugą połówką. Dzięki bliskości zieleni, nie trzeba daleko wyjeżdżać, by cieszyć się beztroskimi chwilami wytchnienia na łonie natury.

Czy inwestycja Nowy Strzeszyn wpisuje się w ten schemat?

Inwestycja Nowy Strzeszyn to znacznie więcej niż nowoczesne osiedle mieszkaniowe. To przestrzeń, która wyprzedza współczesne schematy, co zostało docenione w konkursach architektonicznych, w których deweloper Area Development zdobył tytuł laureata. Inwestycja Nowy Strzeszyn to nowoczesne mieszkania w Poznaniu spełniające wszystkie funkcje domu. Oferujemy niepowtarzalne segmenty zabudowy, które nadają Osiedlu Nowy Strzeszyn unikalny kameralny charakter. Rozległość okolicznych terenów zielonych sprzyja regeneracji sił na świeżym powietrzu, a bliskość do centrum pozwala na częste korzystanie z miejskich uroków. Nowoczesne domy w Poznaniu na Strzeszynie inspirowane są holenderskimi i brytyjskimi wzorcami i pozwalają cieszyć się komfortowym życiem.

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe, to miejsca, w których chce się żyć i do których chce się wracać. To przestrzeń, w której człowiek ma motywację do pracy, rozwijania swoich pasji i poddawania się chwilom błogiego lenistwa we własnym ogrodzie. Nowoczesne budynki sprzyjają integracji, a w razie potrzeby - pozwalają zaszyć się w domowym zaciszu. To także przestrzeń, w której wszystko jest na wyciągnięcie ręki, nawet gdy osiedle znajduje się na obrzeżu miasta.

Wstecz